Кількість
|
Вартість
|
||
|
DIY або зроби сам: виготовлення системи накопичення енергії своїми руками
Сучасні системи накопичення енергії (СНЕ) — це електроустановки, що перетворюють енергію сонця на електрику. Вони складаються зі спеціальних фотопанелей, акумуляторних батарей та інвертора. Якщо вас зацікавило самостійне збирання обладнання на кшталт DIY (do it yourself — “зроби сам”), всі необхідні пристрої ви знайдете в каталозі компанії Off-Grid Powerhouse.
Як вибрати необхідні елементи
Вирішивши створити автономне енергозабезпечення, вам потрібно буде придбати декілька ключових елементів. Їх перелік і технічні характеристики можуть відрізнятися залежно від поставленого завдання та типу СНЕ.
Для DIY важливо пам'ятати, що основними конструктивними елементами типової системи є:
- Фотопанелі — головні компоненти СНЕ, що перетворюють сонячну енергію на електрику.
- Мережевий інвертор — пристрій, який перетворює постійний струм на змінний. У такому вигляді електроенергія може передаватися в мережу та забезпечувати живленням підключені прилади та техніку.
- Акумуляторні батареї (АКБ) — пристрої, що використовуються для накопичення електричної енергії. Підбір акумуляторів потрібно виконувати, враховуючи їхню ємність, напругу, тип, а також можливість керування розрядом-зарядом.
- З'єднувальні кабелі — призначені для передачі струму від фотопанелей до інвертора чи контролера, а також забезпечення роботи різних елементів системи.
Щоб СНЕ працювала максимально ефективно, вам також знадобиться контролер сонячних панелей. Так називається пристрій, який дозволяє максимально ефективно використовувати енергію від сонячних панелей для заряду акумулятора. Сучасні інвертори мають вбудований контролер.
Особливості компонування
У процесі створення СНЕ потрібно дотримуватися деяких особливостей компонування. Йдеться про здійснення монтажу сонячної електростанції за такою схемою:
- Постійний струм від фотопанелей надходить на контролер заряду. Потрібно переконатись, що вихідна напруга з’єднаних сонячних панелей має підтримуватись контролером. Його потужність також має бути достатньою.
- Потім струм надходить на акумуляторні батареї. Накопичується лише певна його частина, а решта може подається в електромережу, хоча це не обов'язково.
- Далі електроенергія проходить через інвертор. Відбувається перетворення постійного струму на змінний. Тут варто уважно підійти до вибору типу інвертора, про що ми писали в іншій статті, оскільки від цього залежить спектр задач, які може вирішувати ваша система.
- Далі ця електрична енергія розподіляється на різні побутові прилади.
Використання декількох окремих мережевих інверторів також дозволяє легко масштабувати систему, якщо це потрібно. Ви можете додавати або змінювати групи навантажень за потреби.
Чому варто співпрацювати з Off-Grid Powerhouse
Виготовлення системи накопичення енергії своїми руками — це не найлегший процес, тому рекомендуємо звернутися за персональною консультацією до експертів Off-Grid Powerhouse. Вони порекомендують вам відповідне обладнання, допоможуть купити його в Києві чи будь-якому іншому місті України.
Наші фахівці також готові відповісти на всі ваші запитання щодо самостійного створення системи накопичення електроенергії та цін на відповідне обладнання.